Стабілізатор напруги і генератор, особливості роботи.
Досить часто до нас звертаються з питаннями чому при роботі генератора перестає нормально працювати стабілізатор напруги.
Важливо розуміти, що стабілізатор напруги, як і подібні до нього пристрої для поліпшення або обмеження показників струму, є електроприладами, які призначені працювати зі струмом основної електромережі.
В основній електромережі частота струму практично завжди, за винятком аварійних ситуацій, дорівнює значенню 50 герц, при цьому завжди є правильна синусоїда.
А генератор змінного струму має на виході частоту струму зі змінними
значеннями від 48 Герц до 52 Герц, водночас регулятор обертання колінчастого валу залежно від зміни струмового навантаження завжди прагне до значення 3000 обертів на хвилину.
Так значення 3000 обертів на хвилину, своєю чергою, відповідає частоті генерованого струму 50 герц. Але при кожній зміні навантаження на генератор, частота струму відхиляється, оскільки збільшується або зменшується навантаження на двигун генератора, це і є причиною некоректної роботи або відмови роботи стабілізаторів напруги.
Стабілізатор напруги в разі відхилень частоти вхідного струму перестає пропускати його через себе і сигналізує кодом будь-якої помилки на своєму інформаційному табло.
Винятком є стабілізатори напруги сервопривідного типу і стабілізатори напруги, що мають аналогову схему управління.
Тому під час конфігурації системи резервного електропостачання важливо від самого початку передбачити всі пристрої відповідно до їхніх ТТХ, послідовність їхнього розміщення й особливості роботи один з одним в одному ланцюзі.
Так само важливо враховувати характер навантажень і правильно
підсумовувати не тільки їхні номінальні значення, а й значення навантаження з урахуванням пускових струмів. Це означає, що потрібно звернути увагу на всі споживачі, які мають електромотори, з них особливу увагу приділити свердловинному насосу подачі води, системі поливу, системі кондиціювання і вентиляції, морозильним камерам, компресорам і виробничому обладнанню.
Досить примхливими для роботи з генераторами змінного струму,
стабілізаторами напруги та джерелами безперебійного живлення є кухонні, варильні електричні поверхні індукційного типу, це теж бажано взяти до відома до, а не після, і, можливо, заздалегідь провести тестові випробування цього обладнання.