Сервіс Senci, поломки зварювальних генераторів.
Що ламається у зварювальних генераторах, які причини цих поломок і чи можна уникнути цих поломок?
Про це, наш огляд від фахівців сервісного центру генераторів Senci. Для початку необхідно розуміти різницю між генератором змінного струму і зварювальним генератором, докладніше в цьому огляді.
Почнемо з основних поломок електричної та генеруючої частини, які властиві зварювальним бензиновим і дизельним генераторам.
1.
Несправність автоматичного регулятора напруги AVR
(для генераторів у конструкції яких він передбачений).
2.
Замикання обмоток статора.
3.
Замикання обмоток ротора.
Для інформації, всі ротори на зварювальних генераторах мають обмотки, тобто, коротко-замкнуті ротори, які не мають обмоток, у зварювальних генераторах не застосовують (хоча б з тієї причини, що в процесі зварювальних робіт і зміні зварювального струму необхідна зміна збудження).
4.
Знос щіток, щіткового вузла.
5.
Знос струмознімних кілець на колекторі.
6.
Замикання на трансформаторах струму.
7.
Плата керування зварювальною функцією генератора.
Для інформації, ця плата не є автоматичним регулятором напруги, така плата має місце бути в конструкції зварювальних генераторів професійного рівня.
На відміну від AVR (автоматичного регулятора напруги), ця плата має відкриту компонентну базу і за наявності досвіду та технічних даних, у низці випадків може бути відремонтована.
Що провокує поломки електричної та генеруючої частини зварювальних генераторів?
Основні причини:
1.
Паралельна робота зварювальним і змінним струмом.
Ця причина, мабуть, є найпоширенішою як для бюджетних зварювальних генераторів, що відносяться до побутового сегменту обладнання, так і до професійних зварювальних агрегатів, призначених для роботи у виробничих умовах.
Висновок:
під час роботи зварювальним струмом, паралельна робота з
використанням змінного струму від цього зварювального генератора призводить до замикань обмоток зварювального генератора.
2.
Перевищення обсягу і тривалості зварювальних навантажень на
генератор.
Тобто, зварювальний генератор під час роботи зварювальним струмом має нагрівання обмоток альтернатора в значно більшому обсязі, порівняно з генерацією змінного струму.
Тому під час роботи зварювальним струмом має бути правильно
витримано баланс між робочими циклами і циклами охолодження (коли двигун генератора продовжує працювати, а генератор працює без будь-яких навантажень).
Цей баланс прийнято називати ПВ (PV) зварювального
генератора.
ПВ, це умовна одиниця, що позначає тривалість увімкнення
зварювального генератора.
Один цикл за європейськими нормами прийнято вважати 5 хвилин, а за нормами країн СНД, цей цикл вважають 10 хвилин.
ПВ позначення, зустрічається на всіх зварювальних генераторах, як
правило, на регуляторах зварювального струму або в безпосередній близькості від них, для постійного нагадування оператору.
Наприклад, якщо ПВ (за стандартом країн СНД) зазначено 60 %, це означає, що безперервно «варити» від цього генератора можна 6 хвилин, а наступні 4 хвилини він має працювати в режимі розхолоджування обмоток альтернатора (без будь-якого струмового навантаження).
За європейським стандартом процентне співвідношення працює з
розрахунку циклу роботи тривалістю 5 хвилин.
Ігнорування правильного балансу між робочими циклами і циклами розхолоджування, однозначно призводить до замикань статорних обмоток зварювального генератора.
3.
Перекіс фаз, властивий тільки для трифазних зварювальних генераторів.
Цей перекіс фаз створюється тільки змінним струмом.
Зварювальна функція в цьому разі не має жодного впливу на статорні обмотки.
Детальніше про перекіс фаз у цьому огляді>>>
Висновок: трифазні зварювальні генератори є більш уразливими при використанні змінного струму під час роботи зварювального генератора порівняно з однофазними зварювальними генераторами.
З огляду на вищевикладену інформацію і виконуючи вимоги виробника з експлуатації, можна уникнути низки основних поломок зварювальних генераторів, подовжуючи тим самим термін їхньої експлуатації та знизивши вартість володіння цим обладнанням.